Pokaż się światu - Założ Konto
Facebook Fan Page
English Section
 
Data -
 

Odbierz Bonus:
100 zł
350 zł
250 zł
000 zł
200 zł
600 zł
123 zł
840 zł
200 zł
120 zł
111 zł


Reklama już od 5zł dziennie!,
napisz na adres: reklama@goal24.org
Artykuły - Zbiór materiałów poświeconych tematyce bukmacherskiej


Zarządzanie w zakładach bukmacherskichPo co zarządzać?

Dlaczego niektórzy ludzie są bogatsi od innych? Czy pracują więcej? Czy pracują ciężej? Nie. Pracują mądrzej.
Odpowiedz na pytanie po co zarządzać wydaje się być banalna. Zarządzanie zwiększa kapitał na grę, zmniejsza ilość poświęconego na grę czasu i ułatwia pracę.
W tym artykule omówię 3 najważniejsze czynniki zarządzania w zakładach bukmacherskich:

- zarządzanie pieniędzmi
- zarządzanie czasem
- dbanie o płynność finansową

Czynniki te mają uniwersalne zastosowanie - można je stosować w wielu dziedzinach życia.

Stawkowanie i system - zarządzanie pieniędzmi

Gdy zaczynasz przygodę z bukmacherką, masz na starcie pewien budżet na grę. Z czasem będzie on zmieniał swoją wartość. Jeśli twoim celem jest jego zwiększenie, powinieneś monitorować co jakiś czas jego stan. Następnie wyciągać wnioski i ewentualnie korygować swoje strategie wyznaczając plan działania.
Powinieneś następnie wyznaczyć sobie jakąś strategię, według której będziesz grał i wybrać system, który chcesz stosować do stawkowania tej strategii.
Jeśli jesteś początkującym graczem, zacznij od płaskiej stawki. Następnie polecam stawkowanie modulowane 1-10j. Gdy będziesz zadowolony ze swoich wyników możesz część kapitału przeznaczyć na poznanie innych systemów - możesz poszukać takiego, który będzie dla Ciebie optymalny (maksymalne profity przy poziomie ryzyka jaki jesteś w stanie zaakceptować).

Efektywność - zarządzenie czasem

Musisz jeszcze rozważyć czy czas, który poświęcasz na zakłady jest tego wart. Może lepiej go poświęcić na rodzinę, naukę gry na gitarze czy ... nawet soczek (zdrowo i taniej na przykład).
Jak można ocenić czy poświęcony czas jest czasem, który przyniesie korzyści?
Zastanówmy się jakie profity możemy osiągnąć poświęcając swój czas na zakłady bukmacherskie?
Korzyści jakie możemy uzyskać w dziedzinie bukmacherki:

- wymierne korzyści pieniężne
- zwiększanie wiedzy i doświadczenia
- zdobywanie nowych kontaktów
- przyjemność i satysfakcja

Skoro wyliczamy korzyści, to na drugiej szali musimy położyć nasze koszty.

Kosztami grania w zakłady mogą być:

- pieniądze stracone na zakłady
- pieniądze stracone na koszty transakcji/przewalutowań
- strata czasu

Z punktu badania efektywności naszych wysiłków powinniśmy teraz porównać te dwie rzeczy i zbadać czy bilans wychodzi dodatni czy ujemny. Nie jest to jednak proste zadanie, gdyż w zaletach i wadach występują wartości niemierzalne.
Mam tu na myśli wiedzę czy doświadczenie, których nie możemy przeliczyć na pieniądze. Ciężko zatem jest zbadać na konkretnych wartościach, bo jaką wartość może mieć doświadczenie? Raz że będzie to zależało od konkretnego gracza, a dwa jak możemy oceniać wartość czegoś czego nie znamy lub dopiero poznamy i nie zdajemy sobie z tego jeszcze sprawy?
Należy się więc tutaj kierować raczej intuicją i wyciągnąć wnioski na podstawie najbardziej prawdopodobnych przypuszczeń.
Jeśli chcesz, spisz na kartce swoje przychody/koszty. Czy coś da się zoptymalizować?
Czy da się zwiększyć któryś plus (znalezienie lepszych typów, zapis do płatnego serwisu, inwestycja w wiedzę)?
Czy da się zmniejszyć lub zneutralizować któreś minusy? (zrezygnowanie ze strategii, która przynosi straty, wyrobienie karty kredytowej celem zmniejszenia kosztów lub ze zwrotem 1% wydanych środków z karty, zmiana waluty konta itp.).

Brak środków - płynność finansowa

Co to jest płynność finansowa?

Okaże się, że mając ograniczoną liczbę środków przeznaczoną na zakłady (a na początku zawsze jest taka sytuacja) spotkasz się z sytuacją, że znalazłeś okazyjny kurs, ale nie masz środków na koncie. Nie masz również możliwości jego zasilenia - zabrakło ci pieniędzy. Masz je na innych kontach lub w postaci gotówki. Ewentualnie nie masz jeszcze konta u danego bukmachera, bo brakuje ci pieniędzy na pierwszą wpłatę.
Dlaczego tak się stało? Zaburzyłeś płynność finansową swoich środków pieniężnych.
Jak wygląda twój system finansowy jeśli grasz w zakłady bukmacherskie? System finansowy tworzą:

- środki pieniężne na kontach bukmacherskich
- portfele internetowe (typu Moneybookers, NETeller)
- karty debetowe
- karty kredytowe
- konta bankowe
- gotówka
- inne

Jeśli masz większą ilość gotówki, możesz nawet nie zauważyć tego problemu. Problemy z płynnością finansową mogą zacząć się pojawiać wraz ze wzrostem liczby bukmacherów, do których będziesz zapisany i zmniejszaniem ilości pieniędzy w obiegu.

Jak zadbać o płynność finansową?

To pytanie można uprościć do pytania: gdzie, kiedy i jaką ilość pieniędzy trzymać?
Zadajmy sobie kilka pytań pomocniczych:

- gdzie najczęściej grasz?
- za jakie stawki?
- czy masz limity u jakiegoś bukmachera? jak duże?
- jak możesz zasilać poszczególne konta?
- czy któraś forma transferu środków u bukmachera jest zdeterminowana i nie możesz używać innej?
- jak długo zajmuje transfer środków z/do bukmachera poszczególnymi metodami płatności?

Jak poprawić płynność finansową?

Największą ilość gotówki trzymaj na koncie pośredniczącym. Jeśli jest takie konto, z którego możesz zasilić dowolnego bukmachera, to pilnuj, aby na tym koncie zawsze była wystarczająca ilość środków na potrzebne transakcje.
Taką funkcję w przypadku zakładów może spełniać portfel internetowy, z którego w dodatku środki zostaną przekazane niemal natychmiast.
¯eby też nie wypłacać co chwilę i wpłacać, zostaw odpowiednią ilość środków na kontach bukmacherskich, w których najczęściej grasz. Ilość potrzebnych środków zależy od wysokości stawek jakimi grasz, limitów i od twojej skuteczności. Takim kontem najczęściej używanym jest zwykle betfair.
Jeśli masz gdzieś limity, to nie trzymaj tam wielu środków albo wypłać wszystkie. Zależy jak często tam grasz.
Są tacy bukmacherzy, w których możesz wypłacić tylko tą samą metodą, którą zasilałeś konto. Betfair też do nich niestety należy. To często komplikuje sprawę - dowiedz się jak jest na twoich kontach bukmacherskich.
Transfer do bukmachera jest zwykle dużo szybszy niż od niego. Nie licząc przelewów bankowych zwykle jest to od 0 do kilkunastu minut. Wypłata na portfel internetowy zwykle trwa od kilkunastu minut do 2-3 dni zależnie od bukmachera.
Musisz zatem zadbać o zasilenie portfela internetowego odpowiednio wcześniej. Możesz sobie sporządzić listę czasów oczekiwania na wypłatę z poszczególnych bukmacherów u których masz konto.
To takie ogólne wskazówki, które powinny bardzo ułatwić przepływ środków między kontami.

Czy dobrze zarządzam?

Po lekturze tego artykułu mam nadzieję, że już umiesz sobie odpowiedzieć na pytanie jakim zarządcą jesteś. Szybszy przepływ pieniądza pomaga generować większe zyski. Nie bez powodu mówią Pieniądz robi pieniądz.

Artykuł pochodzi ze strony "Matematyczne Zakłady Bukmacherskie"