Pokaż się światu - Założ Konto
Facebook Fan Page
English Section
 
Data -
 

Odbierz Bonus:
100 zł
350 zł
250 zł
000 zł
200 zł
600 zł
123 zł
840 zł
200 zł
120 zł
111 zł


Reklama już od 5zł dziennie!,
napisz na adres: reklama@goal24.org
Artykuły - Zbiór materiałów poświeconych tematyce bukmacherskiej


W pogoni za najwyższymi kursami...

Wiele osób nie zwraca uwagi na wysokość kursów, po jakich obstawia dane zdarzenie, wychodząc z założenia ze niewielka różnica w kursie nie ma znaczenia. Nic bardziej mylnego. Przyjmijmy ze gramy 5 kuponów dziennie po 100zl. Nasza skuteczność wynosi 70%, gramy spotkania o średniej kursów 1,75. W 30 dni zagramy 150 zakładów, inwestując 15000zl. Przy wcześniejszych założeniach osiągniemy zysk: 3375zl (1,75 x15000x70% -15000). Jeżli nasza średnia kursów wzrośnie o 0,01 do 1,76 nasz profit wyniesie już 3480zl A jeśli uda nam się każdorazowo znaleźć kurs o 0,05 wyższy, co nie jest trudne to możemy się wzbogacić o ponad 500zl więcej, gdyż nasz zysk wyniesie 3900zl (1,8 x15000x70% -15000).

Jako początkujący gracz założyłem konto u jednego bukmachera i nawet nie wiedziałem ze pomiędzy bukmacherami mogą być tak duże różnice w kursach. Ba, że u jednego bukmachera ten sam typ możemy zagrać po rożnych kursach. Pewnie myślicie że to niemożliwe, a jednak. Firmy bukmacherskie próbują z nas wyssać każdy grosz, uciekając się do różnych sztuczek. Większość z nas obstawiając spotkanie Ligi Europejskiej Bayern - Inter poszuka zakładki z typami 1X2 i obstawi klasyczna "1" na Bayern. Nie pomyślimy nawet że kurs na to samo spotkanie handicap azjatycki Bayern -0.5 (identyczny typ jak klasyczna "1") może mieć znacznie inny (WYZSZY) kurs. Jest to bardzo częste zjawisko u takich bukmacherów jak Bet365 czy Ladbrokes.
Oto przykład z dnia 10.03.2011. Spotkanie Bayern - Inter (15.03.2011):
Kursy
Jeden i ten sam typ ma 2 rożne kursy 1,95 i 1,975 u tego samego bukmachera w tym samej chwili.

Dlatego zanim postawimy nasz zakład zastanówmy się, co obstawiamy, czy są różne oznaczenia, typy zakładów dla naszego wyboru. Poniżej przedstawiam Wam kilka przykładów, różne zapisy a maja ten sam efekt:
1x2 - klasyczna "1" to już wcześniej wspomniany handicap azjatycki -0.5.
Dla typu podwójna szansa 1X znajdziemy odpowiednik w postaci handicapu azjatyckiego +0.5.
Jakże popularny zakład "remis - nie ma zakładu" możemy znaleźć również wśród handicapów +0 czasami określany jako "pk".
Mniej popularna para to "drużyna X zachowa czyste konto" i "drużyna Y strzeli gola - NIE".
W pewnych przypadkach możemy również zastosować dutching, czyli łączenie dwoch lub więcej zakładów. Zamiast obstawiać 1X jako zakład podwójnej szansy, możemy postawić u jednego bukmachera klasyczna "1" lub handicap -0.5 a u innego "X" - remis. Przy odpowiednim doborze stawek uzyskamy ten sam zakład a może okazać się że otrzymamy potencjalnie wyższą wygrana. Innym przykładem dutchingu może być wykorzystanie rynku dokładny wynik. Zamiast obstawić zakład "poniżej 1.5" możemy ulokować nasze pieniądze u 3 bukmacherów na wynikach 0:0, 1:0, 0:1. Początkowo może wydawać się nam to skomplikowane jednak z biegiem czasu szybko będziemy wyszukiwać okazje dające nam szanse zarobić więcej.

Kiedy określimy już jakiego zakładu szukamy, powinniśmy sprawdzić jakie kursy proponują nam bukmacherzy, u których mamy konta. Jeśli mamy tylko 2 konta to nie zajmie nam to dużo czasu, jednak mając konta w 10 rożnych firmach może to być już bardziej kłopotliwe. Dlatego na pomoc wychodzą nam porównywarki kursów. Za ich sprawą możemy w łatwy i szybki sposób ocenić, który bukmacher ma najlepszą ofertę dla nas. Na rynku pojawia się coraz to więcej podobnych serwisów. Osobiście korzystam z 3 zagranicznych stron w zależności od dyscypliny i zakładu, jakiego szukam.
odds.bestbetting.com
- polecam do zakładów na wyścigi konne
oddsportal.com
- w moim odczuciu najbardziej przejrzysta i przyjazna porównywarka
betbrain.com
- najbogatsza porównywarka.
Obserwując i porównując kursy w pewnym momencie każdemu z Was przejdzie przez myśl, dlaczego nigdy nie gram po najwyższych dostępnych kursach? Oczywiście jest praktycznie niewykonalnym posiadanie kont u wszystkich, bukamcherow, choć i takie osoby się zdarzają. Jednak, aby zwiększyć swoje wygrane należy posiadać konta w kilku rozsądnie dobranych firmach. Pamiętajcie ze nie ma idealnego bukmachera. Na temat dobrego doboru serwisów dowiecie się więcej w kolejnym artykule "Bukmacherzy - który jest najlepszy".

Na koniec przedstawię Wam jeszcze jeden sposób jak uzyskać lepszy kurs. Dzięki porównywarkom możemy zobaczyć, jaki trend ma kurs. Jeśli kurs rośnie to może warto poczekać i obstawić później, tuz przed rozpoczęciem spotkania? Należy jednak uważać gdyż trend potrafi się dość szybko odwrócić.
Trend

Mam nadzieje że za sprawą tego krótkiego tekstu zaczniecie zwracać większa uwagę na różnicę w kursach.

Autor: skalcik
Data: 11.03.2011